Ağva Tatil Fırsatları
A+ A A-

Ağva Gezilecek Yerler

Ağva Gezilecek Yerler

Ağva gezileri romantik bilinen rotalardandır. Huzur dolu sakin bir tatil isteyenlerin adresi olan Ağva doğası, denizi ve küçük mekanları ile özellikle anlık kaçamaklar ve hafta sonu tatilleri için ideal. Bölgede özellikle sessizliğin tadını kumsallarda güneşlenerek ve yürüyüş yaparak geçiren tatilciler saklı kalmış belde miraslarını da keşfe çıkıyorlar.

Deniz güneş kum derken insan gittiği tatil beldesinde yeni ve farklı mekânları da gezmek, görmek ölümsüzleştirmek istiyor. Bunun yanında tatil boyunca rutinimizin dışına çıkarak farklı etkinliklerde bulunmak ve dolu dolu bir tatil geçirmek hepimizin öncelikleri arasında. Ağva’da gezilecek yerler, görülmeye değer birçok şaheseriyle sizleri bekliyor.

Ağva Plajı güneşin ve denizin tadını çıkarabileceğiniz harika bir yer. Bunun dışında meşhur Gelin Kayası ile Kilimli ve Kadırga Koyları incecik kumları, deniz üzerindeki adaları ile doğa harikalarıdır.

Göksu ve Yeşilçay balıkçıların vazgeçilmez yerlerinden...  Bu nedenle Ağva’ya gelirken yanınızda olta takımının olması gereklidir diyebiliriz. Kıyıda balık tutabileceğiniz gibi kayık kiralayarak denize açılabilirsiniz. Kuş sesleri ile birlikte oltanıza takılacak balıkları beklemek çok keyifli olacaktır.  Balıkçılık dışında avcılık gibi bir hobiniz varsa bölgede ava çıkabilirsiniz.

Deniz Feneri 1859’da Abdülaziz tarafından yaptırılmış ve dünyanın en büyük deniz feneri unvanını almıştır.

Kerpe

Kerpe ise görmeden dönmemeniz gereken bir diğer büyüleyici bölge, burada ki pembe kayalar gelenlere gerçek dışı bir görüntü sunuyor. Buradaki taşlar özellikleri nedeniyle Sultan Ahmet Cami’nin yapımında da kullanılmıştır.

Saklı göl orman içerisinde kalmış gözlerden uzak ve adı gibi kimselerin çok bilmediği saklı bir cennet. Kıyısında yemek yiyebileceğiniz, manzarasına hayran kalacağınız restoranlar bulunuyor. Çevresinde aileniz ile birlikte piknik yapabileceğiniz alanları da var.

Ağva’da Görülecek Yerler?

Gezip görebileceğiniz yer açısından zengin olan bölgede uzunca bir tatil geçiriyorsanız saklı kalmış koyları ve köyleri keşfetmelisiniz. Tarih öncesi dönemlere ait izleri görebileceğiniz köyler ile gönlünüzce yüzebileceğiniz koylar eşsiz güzellikleri ile sizleri bekliyor. Bunlar:

  • Kalemköy
  • Hacıllı Köyü
  • Akçakese Köyü
  • Kilimli Koyu
  • Aşıklar Yolu

Ağva'ya kadar gelmişken Şile'yi gezmemek olmaz. Meşhur kaleyi, limanı ve çarşıyı da görmeniz gerekir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Mudanya

Mudanya

İstanbul’un karşı komşusu Bursa’nın bu şirin ilçesi ılıman iklimi, Gemlik Körfezi’nin güneyini kaplayan...

Side

Side

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir turizm cenneti Side her yıl yerli ve yabancı binlerce...

Tüm tatil bölgeleri »

AĞVA TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ağva'yı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. agvaoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Treetops Hotel
Günay Hotel