Ağva Tatil Fırsatları
A+ A A-

Ağva Plajlarında Güneşin ve Rüzgarın Tadı

Ağva Plajları

Ağva Plajları diğer tatil bölgelerin görmekte zorlanacağınız özelliklere sahiptir. Yerleşim yerleri tatil beldelerinde genel olarak kumsalın hemen ardından başlayarak hem ses hem de görüntü kirliliği yaratarak düşlediğiniz o huzurlu ortamı sunmaz. Ağva’da ise kumsal, sadece dalga seslerini dinleyerek güneşin tadını çıkartacağınız bir tatil olanağı sağlıyor. Plajın arkasında uzanan orman örtüsü ile temiz havayı gerçek anlamı ile hissedeceksiniz. Şehrin stresinden ve kalabalığın gürültüsünden kaçtığınızı düşünürsek, Ağva sahilleri kendinizi yenilemeniz için yaratılmış.

Farklı bir alternatif olarak yerlilerinin saklı cennet dediği, Saklı göl kesinlikle görülmesi gerekenler plajları arasında. Saklıgöl de dilerseniz motorlu turlar ile saklanmış koylarını gezebilirsiniz. Ağva’da sahildeki kayalıklar adeta doğal heykelleri andırıyor.  Aynı zamanda kıyı şeridinde bulunan adalar Ağva’ya inanılmaz bir seyir güzelliği sunuyor.

Hangi Ağva Plajını Tercih Edelim?

Ağva plajlarının genel özelliği kumsalın kenarından itibaren başlayan uzun kumullar rahat, sessiz ve huzurlu bir tatil isteyenler için birebirdir. Gürültü, müzik sesleri, dans etkinlikleri, animasyon gösterileri olan plajları pek çok yerde bulabilirsiniz; ama Ağva Plajları gibisine sadece Türkiye’de değil dünyada çok az rastlarsınız.

Kurfal Plajı

Ağva Plajı: Bölgenin en büyük iki akarsuyu olan Göksu ve Yeşilçay’ın denize döküldükleri iki nokta arasında kalan bölümdür. 3 km uzunluğunda ve yaklaşık 100 metre genişliğinde olan kumsal üzerinde tuvaletler, soyunma kabinleri, şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz yerler, eczane, sağlık ocağı bulunur. Ayrıca tüm kumsala ve Karadeniz’e hakim olan mendirekteki, çay bahçesinde çayınızı, kahvenizi yudumlarken denizin yorgunluğunu da atabilirsiniz. Balık-ekmek, gözleme, mantı, kebap, ev yemekleri burada bulabileceğiniz yemekler.

Kurfalı Plajı ve Falezleri: Göksu Deresi’nin denize döküldüğü yerden başlayıp batı ucundaki Kurfalaltı Falezi’ne kadar devam eder. Sakinlikten ve ince kumdan hoşlananlar için idealdir. Kuzey rüzgarları içerilere doğru sokularak kıyı kumullarını oluşturmuştur. Plaja ulaşım için Kurallı ormanı yürüyüş rotası da izlenebilir. Kurfalaltı Karadeniz sahilindeki 12 önemli kumul alanında biridir. Kumullarda 20’ye yakın endemik bitki türü de yer almaktadır.

Kilimli Koyu: Koya hem aracınızla hem de kayıklarla ulaşabilirsiniz. Kilimli tepesinde 360 derecelik açıyla bu muhteşem koyu izleyebilirsiniz. Çakıl taşlarının yoğun olduğu bu küçük ve sevimli koyda şezlong şemsiye kiralayabilir denizin tadını çıkarabilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Mudanya

Mudanya

İstanbul’un karşı komşusu Bursa’nın bu şirin ilçesi ılıman iklimi, Gemlik Körfezi’nin güneyini kaplayan...

Side

Side

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir turizm cenneti Side her yıl yerli ve yabancı binlerce...

Tüm tatil bölgeleri »

AĞVA TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ağva'yı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. agvaoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Treetops Hotel
Günay Hotel