Ağva Tatil Fırsatları
A+ A A-

Ağva Tarihi - Masmavi Suların İçinde Bir Şirin Belde

Ağva Tarihi

Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış Ağva tarihi boyunca sevilen yerlerden biri olmuştur. İki nehir arasındaki yerleşim yeri anlamına gelen Ağva Göksu ve Yeşilçay nehirleri arasında yer aldığı için ismini buradan almıştır. İstanbul’a bağlı Şile ilçesinin şirin tatil beldesi tarihi ve muhteşem doğası ile misafirlerini kendine hayran bırakıyor. Son yıllarda Şile’yi gölgede bırakacak kadar popüler bir tatil merkezi haline gelen Ağva eski yaşam uygarlıklarına ev sahipliği yapan ve doğal olduğu kadar kültürel mirasıyla da dikkat çeken bir yer.

Tarih Öncesi Dönemlere Dayanan Değerleri ve Ağva Tarihi Yerleri

Ağva Tarih öncesi dönemlerden beri yerleşimin olduğu bir doğa harikasıdır. İstanbul’un en eski yerleşim yerine ait kalıntılar Şile ilçesinin Ağva ve Sahil köy bölgesinde rastlanmıştır. Tarihi ve arkeolojik değeri olan birçok mağara şile bölgesi civarındadır.

Hititler, Frigler, Romalılar ve Osmanlılar gibi birçok uygarlığa mesken olmuş olan belde köylerinde yer alan kalıntılarla geçmişine dair ipuçları edinilmiştir. Buralarda Romalılara ait kilise ve mezar taşları kalıntıları bulunur. 14. yüzyılda bölgeye yerleşen Türkmenler sayesinde bugünkü kimliğine kavuşan tatil yöresi günümüzde balıkçıların ve turistlerin merkezi.

Ağva’nın tarihinde yakın geçmişte Yunan egemenliğinden sonra Kurtuluş Savaşı ile işgalden kurtarılmış, yaralarını sardıktan sonra yerleşimlere olanak sağlanmıştır. Yapılan arkeolojik kazılarla eski yerleşim bölgeleri ortaya çıkarılmış olan beldede mağara ve köy kalıntıları dileyen herkes tarafından görülebiliyor.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Mudanya

Mudanya

İstanbul’un karşı komşusu Bursa’nın bu şirin ilçesi ılıman iklimi, Gemlik Körfezi’nin güneyini kaplayan...

Side

Side

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir turizm cenneti Side her yıl yerli ve yabancı binlerce...

Tüm tatil bölgeleri »

AĞVA TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ağva'yı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. agvaoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Treetops Hotel
Günay Hotel