Ağva Tatil Fırsatları
A+ A A-

Kano Nasıl Yapılır?

Kano Nasıl YapılırSu sporlarının en eğlencelilerinden olan kano sakin akarsularda tek kişi ya da grup halinde yapılır. Kano nasıl yapılır? aklınızı kurcalayabilir ama ağır ağır ilerleyen bir sandal düşünün tek farkı daha ergonomik ve bir tık hızlı olması.

Her yaştan maceracının deneyebileceği kano Ağva’nın vazgeçilmez aktivitelerinin başında gelir. Kalınlığı az ancak uzunluğu fazla olan tekne ile kürek yardımı ile ilerleme sağlanır. Herhangi bir dümenin bulunmadığı araçta yine aynı şekilde kürekle yönlendirilme sağlanır.

Olimpiyat sporu olarak kabul edilen ve yıllardır bu alanda düzenlenen müsabakalarla seveni ve uygulayanı oldukça fazla olan bu kanonun yapılması için çok paraların harcanacağı eğitimlere gerek yoktur. Birkaç temel dersten sonra uygulamaya geçilebilmesi ile zamanınızdan çalmayarak kolaylıkla aktivitenizi gerçekleştirmenizi sağlar.

Kano Çeşitleri

Müsabakalar ise, en az 3 km uzunluktaki süratli akarsularda 500-1000 metrelik mesafelerde tek kişilik veya iki kişilik kanolarla yapılır. Her sporcunun tehlikeli durumlarda rakibini kurtarması mecburidir. 7 kişilik kanolar da vardır.

Gerekli araçların ve güvenliğin sağlanmasından sonra herhangi bir nehirde yapılabilen bu sporda dikkat edilmesi gerekenler:

  • Yüksek bir kondisyona ihtiyacınızın olmadığını bilmelisiniz. Ekip halinde yapılacağı için işiniz kolay olacak.
  • Üç kişilik olanlar daha rahat hareket etmenizi ve ilerlemenizi sağlar.
  • Doğru yöne kürek çekerseniz mesafeyi azaltmış ve yorulmamış olursunuz.

Kano Ağva’da en çok icra edilen su sporlarından biridir. Uygun coğrafi özellikleri ve diğer artıları sebebiyle kano sporu sevenlerin akın ettiği beldelerin başında gelmektedir.


OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Mudanya

Mudanya

İstanbul’un karşı komşusu Bursa’nın bu şirin ilçesi ılıman iklimi, Gemlik Körfezi’nin güneyini kaplayan...

Side

Side

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir turizm cenneti Side her yıl yerli ve yabancı binlerce...

Tüm tatil bölgeleri »

AĞVA TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ağva'yı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. agvaoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Treetops Hotel
Günay Hotel