Ağva Tatil Fırsatları
A+ A A-

Kano Nedir ?- Maviliklerin Kucağında Spor Yapmanın Keyfi Bir Başka

Kano Nedir

Kano Nedir ?- Maviliklerin Kucağında Spor Yapmanın Keyfi Bir Başka

Kano göllerde ve debisi çok yüksek olmayan akarsularda yapılan bir doğa spor türü olarak hemen hemen herkes tarafından yapılabilir. Kano nedir? Sorusunun teknik tanımı ise şu şekildedir.  Profesyonel ve amatör olarak ayrılan, tek bir pagayla yürüyen, düz, hafif ve taşınabilir teknelere denir.

Karayiplilerin dilindeki kenu kelimesinden gelen terim İspanyolcada canoa olarak karşılık bulmuştur. Dünyada en eski kano MÖ 8200 ile 7600 yılları arasında yapılmıştır ve Hollanda'da bulunmaktadır.

1936 Berlin Olimpiyatlarından itibaren olimpik spor kategorisine dahil edilmiştir.

Profesyonel kanolar tek kişilik ve debisi daha yüksek akarsularda kullanılanlardır. Bunun dışında;

  • Kızıldereli tipi
  • Gezi tipi
  • Amatör olmak üzere çeşitleri bulunur.

Tek kişilikler 16 kg ağırlık, 5,2 metre uzunluk, 75 cm genişliğe sahiptir.

İki kişilikler 20 kg ağırlık, 6,5 metre uzunluk ve 75 cm genişlikte olup, derinlikleri 30-35 cm arasında değişmektedir. Dümen bulunmayan bu araçta yön verme işlemi kürekle gerçekleştirilir. Giderek bu alanda sporcu sayısının artması ile dikkat çekmişken amatör olarak da tatil bölgelerinde yapılabilen aktivitelerdendir.

Günümüzde sevilen tatil beldelerinden olan Ağva’da kano yapılmakta ve yoğun ilgi görmektedir. Özellikle bahar aylarında Göksu ve Yeşilçay nehirlerinde süzülen kanolar arasına siz de karışabilirsiniz.


OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Mudanya

Mudanya

İstanbul’un karşı komşusu Bursa’nın bu şirin ilçesi ılıman iklimi, Gemlik Körfezi’nin güneyini kaplayan...

Side

Side

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir turizm cenneti Side her yıl yerli ve yabancı binlerce...

Tüm tatil bölgeleri »

AĞVA TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ağva'yı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. agvaoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Treetops Hotel
Günay Hotel