Ağva Tatil Fırsatları
A+ A A-

Büyüleyen Güzellik Abant

Abant Bolu ilimizin içinde, yemyeşil ormanlarla çevrili ve çevresi yürüyüş yollarından faytonlardan oluşan büyülü bir güzelliktir. Milli park olan Abant gölü ve çevresi koruma altındadır. Özellikle Sonbahar ve kış aylarında harikulade güzelliklere bürünen bölgede huzur bulacak ve yenilenmiş hissedeceksiniz. 1300 metre rakıma sahip Abant’ta gölün büyüklüğü 125 hektar kadardır.

Spor Doğa – Trekking

abantBüyüleyici doğal güzelliklere sahip Abant gölü, tertemiz berrak sularıyla sizi kendine hayran bırakacaktır. Masal kitaplarından çıkmış kadar güzel göle nazır konakladığınızı en azından zamanınız kısıtlıysa dahi bir hafta sonu geçirdiğinizi düşünün. Nasıl da yenilik canlılık kazanacaksınız. Abant sportif aktivitelerde size keyif verecektir. Doğal yaşamın keyfini süreceksiniz. Örneğin;

En çok tercih edilen Abant Otelleri için tıklayın

 • Yamaç paraşütü
 • Trekking
 • Oltayla balık avı
 • Kuş gözlemciliği
 • Kamp

Abant aktivitelerinden en popüler olanlardan biri olan yamaç paraşütü için Çepni yaylası ve Örencik köyü idealdir. THK tarafından eğitim uçuşlarının yapıldığı alanda eğer denk geliyorsanız Abant Havacılık festivaline mutlaka katılmalısınız. Oldukça renkli geçmektedir. Ayrıca Abant doğası kamp alanları için de mükemmel yerlere sahiptir. Sinekli yayla ve Örmeci yaylası bu aktivite için en çok tavsiye edilen yerlerinin başında gelir.

Gece Hayatı

Abant gece hayatı açıkçası sakin geçer. Sadece bölgedeki otellerin gece kulübü ve barlarında yapılan programlar ile hareketlilik kazanabilmiştir. Göl çevresine sıralanmış restoranların bir kısmında da canlı müzik bulabilir, ünlü Bolu lezzetlerinden tadarken bir yandan da eğlenebilirsiniz. Abant eğlence mekanlarından en sevilenlerinden bazıları şunlardır;

 • Göl cafe bar & restaurant
 • Köroğlu bar
 • Geyikli bar
 • Köşk bar

Tavsiye edilen en güzel eğlence yöntemlerinden biri de göl çevresinde faytonla gezmektir. Trekkinge çıkarak da macera dolu zamanlar geçirebilirsiniz. Şehrin sitesinden kısa süreli de olsa uzaklaşmak ve büyük şehirlere yakı konumlu be avantajı değerlendirmek için acele edin.

Kültür Tarih

Abant kültürel açıdan bağlı olduğu bolu ilimize paralellik gösterir. Abant tarihi ise 1988 yılında 1988 yılında Milli parklar kapsamına girmiş ve bu yana özenle korunmuştur. Bir çeşit doğa parkı kabul edilen Abant, canlı çeşidi ve özellikleri, bitki örtüsüyle ziyaretçilerini büyülemektedir. Sadece turistlerin değil biyologların, araştırmacıların da akın ettiği Abant Milli parkı ülkemizin özel köşelerindendir. Abant’ta gezilecek yerleri daha çok göl ve ormandan oluşmaktadır. Dilerseniz onun dışında şehir merkezini de gezebilirsiniz. Abant’ta neler yapılır;

 • Göl kıyısında piknik yapılır.
 • Trekkinge çıkılır.
 • Faytonlar göl kıyısı turu atılabilir.
 • Otellerin gece kulüplerinde eğlenilir.
 • Milli park girişindeki köy pazarından organik ürün ve hediyelik eşya satın alınır.

Konaklama

Abant konaklama kaliteli otelleri ve nezih pansiyonlarıyla bilinir. Özellikle gölün kıyısında çok uzun zamandır hizmet veren köklü otelleri ve yeni eklenen otelleriyle dev bir tatil köyüdür. Muhteşem manzaralara açılan balkonlu odalarınızda huzuru yakalayacaksınız. Özellikle kış ve bahar aylarında ortalama 900 yatak kapasitesiyle ve daha çok hafta sonları doluluk oranına ulaşmaktadır. Bu dönemlerde aradığınız özelliklerde bir oda için elinizi çabuk tutmalısınız. Sadece konaklama değil, toplantı, seminer, düğün, nişan, parti gibi özel organizasyonlarınız için de mükemmel bir tablo oluşturacaktır.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Mudanya

Mudanya

İstanbul’un karşı komşusu Bursa’nın bu şirin ilçesi ılıman iklimi, Gemlik Körfezi’nin güneyini kaplayan...

Side

Side

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir turizm cenneti Side her yıl yerli ve yabancı binlerce...

Tüm tatil bölgeleri »

AĞVA TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ağva'yı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. agvaoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Treetops Hotel
Günay Hotel