Ağva Tatil Fırsatları
A+ A A-

Agora’nın Mitolojik Diyarı Assos

Assos

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı beldenin diğer adı da Behramkale’dir. Her köşesiyle tarihi anlatan Assos yemyeşil ağaçları, mitolojik mirasları, masmavi berrak suları ve yemyeşil doğasıyla bilinir.

Kuzey Ege’nin en değerli toprakları bir zamanlar ünlü filozof Aristo’nun açtığı felsefe okulu ile de anılır.Mitolojik tatil beldesi Assos’tan dönerken dilerseniz sevdikleriniz için hediyelikler satın alabilirsiniz. Dağ kekiğinden zeytinyağlarına, sabunlardan takılara, biblolara birçok çeşit hediye alabilirsiniz.

Spor Doğa

Assos’un en sevilen yeri mavi bayraklı Kadırga koyu plajıdır. Her yerinden rahatlıkla denize girebileceğiniz, dalabileceğiniz kıyıları berrak ve akvaryum kadar çeşitlidir. Sahil boyu uzanan parkurları ve unutulmaz günbatımı mükemmeldir.

Asos’ta neler yapmalı?

 • Açıklarında dalabilirsiniz.
 • Eşsiz manzaraları karşısında bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.
 • Limandaki kıyı lokantalarında balık yiyin.
 • Trekkinge çıkın.
 • Bitkileri ve kuşları gözlemleyin.

En çok tercih edilen Assos Otelleri için tıklayın

Gece Hayatı

Assos’ta gece hayatı da gündüzleri gibi sakin geçer.  Birkaç kafe ve küçük bardan ibaret gecelerinde dilerseniz dostlarınızla birkaç kadeh bir şeyler içebilirsiniz. Hafif müzikler eşliğinde eğlenilen bölgede çılgınlar gibi eğlenmeyi beklemeyin. Ya da yakın konumdaki Çanakkale il merkezini değerlendirin. Her yıl Eylül ayında düzenlenen “Assos Festivali” ne katılın.  Plajda düzenlenen eğlenceler de oldukça renklidir. Ateşin başında dans edebilir yıldızların altında şarkılar söyleyebilirsiniz.

Kültür Tarih

Assos Konaklama

M.Ö 3000 yıllarına kadar uzanan geçmişi ve antik çağlarda büyük bir şehir olduğuna dair kalıntılarla birlikte 14. Yüzyılda Osmanlı egemenliği altına giren Assos tarihi oldukça kalabalıktır.

Mitolojik topraklar Assos’ta Nereleri Gezmeli?

 • Bababurnu’nda güneşin batışını izleyin.
 • Gülpınar köyleri gezilir.
 • Behramkale limanında çay, kahve içilir. Köprüsüne çıkılır.
 • Osmanlı kalelerini gezin.
 • Kadırga koyunda yüzün.
 • Taş ocaklarını ziyaret edin.
 • I. Mahmut dönemine ait Hüdavendigar köprüsü ziyaret edilir.
 • Akropol ve Nekropol gezilir.
 • Zeytinyağı müzesini gezin.
 • Amfi tiyatro, Agora ve Athena tapınağını gezin.

Konaklama

Son zamanlarda yeni yeni keşfedilen tatil cennetlerinden biri olan Assos konaklama konusunda da hızla gelişmiştir. Kuzey Ege diye anılan belde de 90’lı yıllardan bu yana hızla çoğalan otel ve pansiyonları bugün 50’yi geçmiştir. Huzur ve dinginlik arayanların koştuğu belde butik oteller ve pansiyonlardan ibarettir.

Kıyıları boyunca ve sahilde uzana konaklama birimlerinin yoğun olduğu bölgesi Kadırga koyu civarıdır. Daha çok butik formunda hizmet veren otelleri oda kahvaltı şeklinde hizmet sunarlar. Siz yine de dilerseniz kamp alanlarında kamp kurarak da tatilinizi geçirebilirsiniz. Otelleri kadar konforlu olmaz ama değerlendirilebilir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Mudanya

Mudanya

İstanbul’un karşı komşusu Bursa’nın bu şirin ilçesi ılıman iklimi, Gemlik Körfezi’nin güneyini kaplayan...

Side

Side

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir turizm cenneti Side her yıl yerli ve yabancı binlerce...

Tüm tatil bölgeleri »

AĞVA TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ağva'yı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. agvaoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Treetops Hotel
Günay Hotel