Ağva Tatil Fırsatları
A+ A A-

Marmara’nın Devasa İncisi Büyükada

Marmara denizimizin en büyük ve özel adası Büyükada’da bir prens adasıdır. Rumların mirası ada tarihi köşkleri, temiz havası, yemyeşil ormanları arasında mekik dokuyan nostaljik faytonlarıyla ünlüdür. Bakir koylarındaki güzel plajları ve kıyılarındaki leziz balıkçı lokantalarıyla enfes bir kaçamaktır.

Yükseklerinden denizi izlemekten büyük keyif alacak uzaklarda buğulu da olsa görünen İstanbul’a el sallayacaksınız. Tüm güzelliklerini keşfedecek bir ada masalı da siz yazacaksınız. Şehrin stresinden gürültüsünden uzakta kısacık bir deniz yolculuğuyla kısa zamanda ulaşabileceğiniz ada keyfi sizde de bağımlılık yapacaktır.

En çok tercih edilen Büyükada Otelleri için tıklayın

Spor Doğa Bisiklet

buyukadaMavisiyle yeşiliyle ve tertemiz havasıyla Büyükada doğa harikasıdır. Sadece trekkingcilerin değil bisikletçilerin, fotoğrafçılarında en sevdiği yerlerden biridir ada. Bahar ve yaz aylarında sürekli dolup taşar ada vapurları. Tavsiyemiz bahar aylarında bisikletinizle eğer yoksa da kiralayarak adayı keşfe çıkmanız. Büyük keyif alacağınız garanti. İki büyük tepesinde de iki büyük tarihi eser saklayan adada ilk fırsatta şık ada otellerinden birinde yer bulmaya bakın. Büyükada’da neler yapılır?

 • Plajlarında yüzülür.
 • Faytonla gezilir.
 • Ünlü Büyükada sporlarından bisikletle ada turu atılır.
 • Tarihi yerlerini gezin.
 • Kıyılarındaki balıkçı lokantalarında balık yiyin.
 • Adaya özgü egzotik çiçekler arasında doğal yaşamla tanışın.

Gece Hayatı

Adaya adımınızı atar atmaz cıvıl cıvıl meydanı karşılar sizi. Hiç vakit kaybetmeden alın elinize tarihi Roma dondurmanızı atlayın ilk gördüğünüz faytona. Başlayın adanın keyfini çıkarmaya. Gündüzleri gezerek tozarak yaşayacağınızın eğlencenin yerini geceleri restoran ve barlarındaki tavernalar alacaktır. Büyükada gece hayatını şık otellerinin barları ve ada meydanındaki küçük gece kulüpleri yönetir. Hava kararmaya başladığı anda çalmaya başlayan Rum ezgilerini takip ederek kendinizi tavernalara da atabilir geç saatlere kadar eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Kültür Tarih

Büyükada kültürü her ne kadar nostaljik faytonlarından ve muhteşem manzaralardan ibaretmiş gibi gözükse de gerçekte ada başta diğer tüm prens adalarının da tarihini barındıran ada müzesine sahiptir. Ada tarihi sokaklarına sıralanmış köşkleri arasında kendinizi masal kitaplarında bulacak bu büyülü atmosferi yaşayacaksınız. Büyükada gezilecek yerlerini tek tek keşfetmeden adayı yaşamış sayılmazsınız. Bunlar;

 • Aya Yorgi kilisesi
 • Lev Troçki’nin sürgün evi
 • Reşat Nuri Güntekin’in evi
 • Yörük Ali plajı
 • Ermeni mezarlığı
 • Musevi Sinagogu
 • Rum yetimhanesi
 • Müslüman mezarlığı
 • Hamidiye camii
 • Fabiato köşkü

Konaklama

Büyükada konaklama konusunda da diğer özellikleri gibi zengin seçenekler sunar. Adanın dilediğiniz yerinde kalabilir manzaraya nazır odanızda denizi seyredebilirsiniz. Diğer adaları, İstanbul’u, adayı ya da vapur iskelesine bakan odalardan birini seçebilir hemen ada tatilinize başlayabilirsiniz. Sunduğu ayrıcalıklar göz önüne alındığında oldukça ekonomik olan Büyükada otelleri için acele etmek zorundasınız. Büyükada konaklama konusunda unutulmaz günbatımı manzaraları sunacak ve hafızanıza kazınacak günler yaşamanıza vesile olacaktır. Unutmayın İstanbul’un stresinden kaçıp huzur arayanların yeridir ada. iyi otellerinde yer bulabilmek için acele etmelisiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Mudanya

Mudanya

İstanbul’un karşı komşusu Bursa’nın bu şirin ilçesi ılıman iklimi, Gemlik Körfezi’nin güneyini kaplayan...

Side

Side

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir turizm cenneti Side her yıl yerli ve yabancı binlerce...

Tüm tatil bölgeleri »

AĞVA TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ağva'yı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. agvaoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Treetops Hotel
Günay Hotel