Ağva Tatil Fırsatları
A+ A A-

Doğanın En Saf Hali Sapanca’da Huzura Yolculuk

Sapanca meşhur gölü, gölü çevresindeki bozulmamış doğası ve sevimli otel ve pansiyonlarıyla bilinir. Çevresindeki büyük şehirlerden kaçıp huzur ve doğayla buluşmak isteyenlerin adresidir. Sapanca gölü özellikle bahar aylarında dillere destan manzaralara bürünür. Yemyeşil ormanlar arasında doğa yürüyüşüne çıkan kafileler, gölde kanoya binerek eğlenenleri daha bir sık görürsünüz. Bozulmadan kalabilmiş nadide yerlerden biri olan Sapanca’da kaldığınız sürece cenneti yaşayacaksınız. Yöresel yemekleri özellikle de balık restoranlarında tadacağınız lezzetler aklınızı başınızdan alabilir. Her güne gözleme kokusuyla uyanacak kendinizi bir önceki günden daha yeni daha canlı bulacaksınız.

En çok tercih edilen Sapanca Otelleri için tıklayın

Spor ve Doğa – Trekking

sapancaHer tarafı doğal trekking parkurlarla çevrili bölge en çok trekking ve kamp için elverişlidir. Her bakımdan doğa cenneti olan bölge Koru ve İl Orman Kamp Alanı, SEKA kamp alanı gibi büyük kamp alanlarına sahiptir. doğanın kalbinde kamp kuracak, sevdiklerinizle piknik yapabileceksiniz. Sapanca doğası gereği sık ormanlarla kaplı yemyeşil olmasının avantajını en güzel bu şekilde kullanır. Her yaştan izci topluluklarının vaz geçemediği yerlerdendir. Sapanca sporları daha çok gölde su sporları, göl çevresinde ise doğa sporlarıdır.

Kanoya yeni başlayanlara da müjde. Orta derece seviyeye uygun Kano aktiviteleri de yapılmaktadır. Trekking için birçok parkuru bulunsa da en sevilenleri Yanık köyü civarında olanlardır. Maksudiye, Akçay ve Doğantepe’de trekking ekibinizle birlikte doğa yürüyüşüne çıkabilir doğanın en saf hallerine şahit olabilirsiniz.

Gece Hayatı

Sapanca gece hayatı çok hareketli olmamakla birlikte canlıdır. Daha çok göl kıyısındaki otellerin bar ve restoranları ve birkaç küçük kafe-bardan ibarettir. Hızlı geçen gece hayatlarına alışıksanız bu huzurlu topraklar sizi boğabilir. Daha çok doğa sporlarıyla eğlenilen bölge de size uygun bir aktivite bularak da eğlenebilirsiniz. Onu dışında eğer denk geliyorsanız şölen ve festivallerinde de oldukça eğlenmeniz olası. Yine de tavsiyemiz göl kıyısında bütçenize uygun bir otele yerleşip, göl kıyısındaki minik çay bahçelerinde gölü seyrederek doğanın güzelliğine nazır çayınızı yudumlama keyfinizi olmalıdır.

Kültür ve Tarih

Britanya krallığından, Bizanslılara Friglerden Anadolu Selçuklulara hep büyük uygarlıkların yaşam alanı olan yer en sanatsal kültürel kimliğine özellikle de gözde yapılarına Osmanlı İmparatorluğu zamanında ulaşmıştır. Yemyeşil doğası ilk başta sizi kendine hayran bırakacak değerli miraslarını görerek de kültür turu atmış olacaksınız. Sapanca tarihi kültürel değerlerini yemyeşil topraklarında saklamış günümüze kadar getirmiştir. Sapanca gezilecek yerlerinden en popüler olanları şunlardır;

 • Sapanca aygır deresi
 • Rahime Sultan Camii
 • Vecihi kapısı
 • Sapanca gölü
 • Pertav paşa hanı (Mimar Sinan eseri)
 • Kartepe
 • Kuzuluk kaplıcaları
 • Bizanslılardan kalma lahit ve mezarlar
 • Rahime Sultan tuğrası
 • Sapanca yaylaları
 • Rüstempaşa Camii
 • Kırkpınar köyü

Konaklama

Sapanca konaklama özellikle göl kıyısında ve ilçenin iç kesimlerine doğru konumlanmış merkezi oteller ve pansiyonlardan ibarettir. Misafirlerini yemyeşil doğasında, göl manzarası ile ağırlayan otel ve pansiyonları en çok tercih edilenleridir. Muhteşem göl manzarasına nazır, kuş sesleriyle uyanmaktan büyük keyif alacaksınız. Çevresindeki tatil cennetleri baz alındığında oldukça hesaplıdır. Konumu itibarıyla da oldukça rağbet gören yerde huzur bulacaksınız.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Mudanya

Mudanya

İstanbul’un karşı komşusu Bursa’nın bu şirin ilçesi ılıman iklimi, Gemlik Körfezi’nin güneyini kaplayan...

Side

Side

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir turizm cenneti Side her yıl yerli ve yabancı binlerce...

Tüm tatil bölgeleri »

AĞVA TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ağva'yı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. agvaoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Treetops Hotel
Günay Hotel