Ağva Tatil Fırsatları
A+ A A-

Keşfedilmeyi Bekleyen Güzellikleri İle Mudanya

Mudanya

İstanbul’un karşı komşusu Bursa’nın bu şirin ilçesi ılıman iklimi, Gemlik Körfezi’nin güneyini kaplayan dağları, Susurluk Çayı ve çeşitli akarsuları ile doğal cennet. Bunun yanında iskelesi, Rum evleri, camileri ile tarihin tanıklığını eden yapıları sayesinde kültürel gezilere de temel oluşturan bu ilçe görmeniz gereken yerlerden.

Zeytinlikleri ve hafiften esen poyrazıyla, yemyeşil ormanlarının eşlik edeceği tatilinizde bölgeyi ve Marmara kültürünü yakından tanıma fırsatınız olacak.

Neler Yapılır? – Nereleri Görelim?

M. Ö. 7. yüzyıla dayanan tarihi ile onlarca kültüre ev sahipliği yapmış olan ilçe Bizanslıların ve Osmanlıların egemenliğinde bugünkü görünümüne kavuşmuştur. Cami olarak kullanılan Bizans Kiliseleri, bölgede görmeniz gereken en güzel yapılardan.

Dolu dolu bir tatil vadeden Mudanya Marmara’nın güzel sularında yüzebileceğiniz plajları, yeşilin her tonunu görebileceğiniz ormanları ve yöresel lezzetleri ile ziyaretlerinizi bekliyor. Gelmişken görmeniz gereken yerler ise:

 • Mütareke Müzesi
 • Tarihi evleri
 • Tahir Paşa Konağı
 • H. Apostoloi Kilisesi
 • Tirilye
 • Halilağa Camisi ve Hacı Mehmed Ağa Camisi
 • Gar Binası
 • Hagios İoannes Rum Kilisesi (Dündar Evi)

Sayabileceğimiz daha birçok tarihi mekana sahip olan Mudanya’da özellikle Bursa mutfağının enfes yemeklerini tatmamanız olmaz. Et yemeklerinin her çeşidini bulacağınız şık restoranlar sizleri misafir etmek için bekliyor. Ayrıca yöreye özgü şarabı da denemeden dönmemelisiniz. Dilerseniz arkadaş gruplarınızla kano, kamp ve trekking gibi aktivitelerde de bulunabilirsiniz.

Turlar

Genellikle İstanbul’dan düzenlenen turlarda izlenen rota Bursa- İznik- Mudanya- Trilye- Cumalıkızık şeklinde ilerlemektedir. En azı 2 gün olan organizasyonlar 3 – 4 gün civarında da düzenlenmektedir. Konaklamalı olduğu için otel ücretleri de fiyatlara dahil edilmektedir. Firmaya göre değişen ücretler genel olarak kişi başı 250 – 350 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Konaklama

Butik otelleri, pansiyonları ve tatil evleri ile hizmet veren işletmeler sundukları imkanlara göre fiyatlarını belirliyorlar. Odada kalacak kişi sayısına göre de miktarlar değişse de genel olarak 100 – 300 TL arasında seçenekler sunuluyor. Bunun yanında bayramlar ve resmi tatillerde indirimler yapılırken erken rezervasyonlarla da daha uygun bir şekilde konaklamanız mümkün.

Ulaşım

İstanbul’dan bölgeye ulaşmak isteyenler için Yenikapı-Güzelyalı hızlı feribotu alternatif olabilir. Güzelyalı’dan Mudanya’ya doğru kalkan minibüslerle kolaylıkla ilçeye ulaşılabilir. . Karayoluyla gelenler ise Yalova-Gemlik-Kurşunlu rotasını izleyerek Mudanya'ya ulaşabilir. Bursa'ya 32 km uzaklıktaki Mudanya'ya düzenli otobüs ve minibüs seferleri yapılmakta.

 • Bursa - Mudanya 30 kilometre(km) mesafede ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir.
 • Balıkesir - Mudanya 162 kilometre(km) mesafede ve yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.
 • Trabzon - Mudanya 1097 kilometre(km) mesafede ve yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir.
 • Eskişehir - Mudanya 182 kilometre(km) mesafede ve yaklaşık 2 saat 10 dakika sürmektedir.
 • İstanbul - Mudanya 243 kilometre(km) mesafede ve yaklaşık 4 saat kadar sürmektedir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Mudanya

Mudanya

İstanbul’un karşı komşusu Bursa’nın bu şirin ilçesi ılıman iklimi, Gemlik Körfezi’nin güneyini kaplayan...

Side

Side

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir turizm cenneti Side her yıl yerli ve yabancı binlerce...

Tüm tatil bölgeleri »

AĞVA TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ağva'yı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. agvaoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتسئو سایتمیزبانی وبسرور مجازیهاست پربازدیدپارتیشن
Treetops Hotel
Günay Hotel