Ağva Tatil Fırsatları
A+ A A-

Turizm ve Tarih Cenneti Side

Side

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir turizm cenneti Side her yıl yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlıyor. Anadolu’da nar anlamına gelen ismi ile bereketli topraklarında çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Tarihi ve doğal dokusu ile dikkat çekmeyi bilen belde lüks otelleri ve tatil köyleri ile de adından söz ettiriyor.

Akdeniz’in tertemiz sularının kenarında çiçek kokan sokakları, Romalılardan kalan kent kalıntıları, tapınakları ve modern yapıları ile dört dörtlük bir tatil geçirmek isteyenler için ideal. Siz de turlarla ya da kendi aracınızla ilçede yaz mevsiminizi geçirebilir, unutulmayacak deneyimler yaşayabilirsiniz.

Neler Yapılır? – Nereleri Görelim?

Anadolu’nun en eski yerleşim birimlerinden olan Side Hititlere, Lidyalılara, Perslere, Romalılara ve Osmanlıya ev sahipliği yapmıştır. Bu kadar çok kültürün bir arada bulunmasından kaynaklanan zenginlikle kendine özgü mimarisi, köy evleri, camileri ve tapınakları ile görülmeğe değer yapıları barındırmaktadır.

Zamanın en önemli liman kenti olan Side koloni olarak kurulan ve eski metropol kent kalıntıları ile modern zamanın mimarisini birleştiren görüntüsü ile sizleri bekliyor. Bölgeye geldiğinizde görmeniz gereken yerler ise:

 • Nymphaeum çeşmesi
 • Agora
 • Gymnasium
 • Büyük Roma hamamı
 • Manavgat Şelalesi
 • Apollon Tapınağı
 • Side Su yolları
 • Titreyen göl

Turlar

Antalya’dan düzenlenen günü birlik tekne turları ve diğer şehirlerden Antalya’ya düzenlenen turlar kapsamında düzenlenen organizasyonlarla bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

Antalya- Şelaleler- Aspendos- Side istikametinde ilerleyen turlarda özellikle konaklama gerçekleştirilir. İstanbul ve Ankara gibi şehirlerden gelen konuklar önceden belirlenen otellerde kalırlar. Uçak ve otobüs seferleri ile gelinene tatil merkezinde yapılan geziler, konaklamalar, sigorta ücretlere dahildir.

Kapsamlı olan organizasyonlarda talep edilen ücretler firmanın sunduğu olanaklara göre değişiklik gösterir.

Konaklama

Side’de oteller sık sık fiyatlarında indirime gidiyor. Erken rezervasyon halinde normalde 100 TL’ye konaklayabileceğiniz bir otelde 60 TL’ye kalmanız mümkün. Yaz döneminde kalabalıklaşan ve buna göre de artan taleplerle fiyatlar tavan olabiliyor. Yapmanız gereken elinizi çabuk tutarak kampanyalardan yararlanmak. Oteller, butik oteller, pansiyonlar ve apartlar konaklama ihtiyaçlarınızı karşılayacak. Genel ücretler 70 – 200 TL arasında değişiyor.

Ulaşım

Otobüsle gelmek isteyenler Metro, Kamil Koç, Pamukkale ve diğer otobüs firmalarının düzenledikleri seferlerle Antalya’ya ulaşabilirler. Oradan servisler ve minibüslerle Side’ye varmak mümkün.

Havayolunu düşünenler içinse Antalya Havaalanı tatil köyünüze 60 km uzaklıkta.

Kendi aracınızı kullanacaksanız İstanbul’dan Bilecik-Kütahya-Afyon-Burdur-Antalya-Side rotası, Ankara’dan ise Konya-Akseki-Side güzergahı sizin için uygun olacak. Bazı şehirlerden bölgeye uzaklık ise:

 • Antalya Side arası 75 km ve araçla 1 saat 20 dakika sürmektedir.
 • Eskişehir Side arası 493 km ve araçla 6 saat 50 dakika sürmektedir.
 • Konya Side arası 236 km ve araçla 3 saat sürmektedir.
 • Ankara Side arası 527 km ve araçla 7 saat 15 dakika sürmektedir.
 • Muğla Side arası 390 km ve araçla 6 saat 15 dakika sürmektedir.
 • İstanbul Side arası 775 km ve araçla 11 saat  sürmektedir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Mudanya

Mudanya

İstanbul’un karşı komşusu Bursa’nın bu şirin ilçesi ılıman iklimi, Gemlik Körfezi’nin güneyini kaplayan...

Side

Side

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir turizm cenneti Side her yıl yerli ve yabancı binlerce...

Tüm tatil bölgeleri »

AĞVA TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ağva'yı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. agvaoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Treetops Hotel
Günay Hotel