Ağva Tatil Fırsatları
A+ A A-

El Değmemiş Doğa Harikası Kerpe

Kerpe

Karadeniz’in Kadırga ilçesine bağlı şirin bir balıkçı kasabasıdır Kerpe. Kelime anlamı itibari ile çanak, çömlek, küp anlamına gelmektedir. Ağva ve Kefken gibi Kerpe tarihi de çok eskilere dayanıyor. 2007 yılında turizm bölgesi ilan edilen bölgede turistik yerleşim yapıları yazlıklar gün geçtikçe çoğalıyor.

El değmemiş doğası ve denizi ile İstanbulluların ve civarın tatil gözdesi olma yolunda ilerleyen belde sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin gözdesi.

Spor ve Doğa

Kerpe pembe kayaları ile görenleri büyülüyor. Balık mevsiminde balık avı için birçok balıkçının uğrak yeri olan bu saklı cennet çam ormanlarının uzandığı Karadeniz’in güzel bir köyüdür. Karadeniz’in aksine dalgasız, tertemiz ve sığ bir denize sahiptir. Görselliğiyle gelenleri büyüleyen ilçeden birçok kişi haberdar değil, gelenler onun güzelliğine hayran kalıyor ve ilk fırsatta tekrar geliyor.

Günümüzde popülerliği gün geçtikçe artan Kerpe doğası fotoğrafçıların ve trekkingin severlerin yeni adresi haline gelmiştir. Gelenleri büyüleyen ise koyundaki dalgaların oluşturduğu kayaç şekilleridir. Pembe kayaları, mağaraları, adacıkları ile inanılmaz görüntüler sunuyor.

Gece Hayatı

Kerpe gece hayatı yoktur. Kerpe sessiz ve huzur dolu bir kasaba. Bu nedenle burada hareketli bir gece hayatı bekleyenler yanılabilirler. Ailenizle ve dostlarınızla baş başa hoş sohbetler edebileceğiniz çay bahçeleri ve otel restoranları sizleri olabildiğince iyi ağırlamaya çalışır.

Kültür ve Tarih

Kerpe KonaklamaKerpe tarihi boyunca birçok güçlü güçlü uygarlığı ağırlamıştır. Roma, Bizans, Osmanlı yöreye hakim olan imparatorlukların bazılarıdır. Eğer farklı yerler görmek istiyorsanız, kalabalıktan uzak ve huzur dolu Kerpe doğru bir adres. Civardaki köylerden ünlü peyniri ve yoğurdunu alabilmeniz mümkündür. Yöresel yemeklerini de tadabilirsiniz.

Konaklama

Bölgede konaklama seçenekleri sanıldığının aksine oldukça fazla. Kerpe konaklama birimleri daha çok butik formda hizmet verse de bu ihtiyacınızı karşılamaya yetecektir. Uzun zamandır hizmet veren işletmelere ek olarak yeni oteller ve pansiyonlar açılmaktadır. Oldukça uygun fiyatlar sunan işletmelerde aradığınız konforu ve güveni bulabilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Mudanya

Mudanya

İstanbul’un karşı komşusu Bursa’nın bu şirin ilçesi ılıman iklimi, Gemlik Körfezi’nin güneyini kaplayan...

Side

Side

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir turizm cenneti Side her yıl yerli ve yabancı binlerce...

Tüm tatil bölgeleri »

AĞVA TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ağva'yı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. agvaoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Treetops Hotel
Günay Hotel