Ağva Tatil Fırsatları
A+ A A-

Tatil Çantanızı Hazırlayın! Riva’ya Gidiyoruz!

Riva

İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı bakir bir tatil beldesi olarak adlandırabileceğimiz Riva 2000 nüfuslu bir köydür. Riva nehri nedeniyle bölgeye bu isim verilmiştir. İstanbul’a yakınlığı nedeniyle turizm alanında gelişen bölge her sene giderek artan turist ağırlama potansiyeli ile dikkat çeker.

Küçük ve şirin merkezi, doğal güzellikleri ve kendine has kültürel dokusu ile dikkat çeken Riva’ya günübirlik gitmek hiç de zor değil. Kalabalıktan ve stresten biraz olsun uzaklaşmak istiyorsanız çantanızı hazırlayarak hemen yola koyulabilirsiniz.

Spor ve Doğa

Yaz kış kaçış noktası olarak görülen belde üç adet plajı ile tatilcilere hizmet vermektedir. En çok bilineni ve en büyük olanı Riva plajıdır. Diğerleri ise;

  • Elmasburnu ve
  • Birinci Koy.

Tertemiz denizi hemen hemen bütün su sporlarına olanak tanımaktadır. Yemyeşil ormanlarında da trekking ve kamp gibi aktiviteleri değerlendirebilirsiniz.

Gece Hayatı

Riva gece hayatı coşkulu ve sabaha kadar eğlence sevenlere hitap etmeyebilir. Riva’da küçük ve büyük birçok restoran ile kafe bulunmaktadır. Tatilcilerin ihtiyaçlarını karşılayan bu mekanlarda akşamları canlı müzik eşliğinde eğlenceler ve çeşitli partiler düzenlenir. Ayrıca otellerin barlarında da konuklar diledikleri şekilde eğlenebilirler. Deniz manzaralı çay bahçeleri de huzuru arayanlar için birebir.

Kültür ve Tarih

Riva KonaklamaGenelde İstanbulluların hafta sonu denize girmek, piknik yapmak gibi nedenlerle kısa süreli tatillerini yaptığı Riva tarihi Bizans döneminden kalma kalesi ve köyleri görülmeye değer tarihi yapılarındandır. Kalenin Rum yerleşimi döneminde yapıldığı ön görülmektedir. Riva’nın köylüleri meyvecilik, sebzecilik ve balıkçılık ile uğraşmaktadır. Sahil kısmındaki yazlıklar ve oteller nedeniyle nüfusu sezonluk olarak değişmektedir.

Renkli kültürü ve festivalleriyle de dolu dolu zamanlar geçirmenize olanak sağlayan bölge görülmeye değer yapıları ve doğal güzellikleri ile sizleri bekliyor.

Konaklama

Özelikle yazın doluluk oranına ulaşan ve sürekli bilinirliğini arttıran Riva konaklama konusunda sorun yaşatmaz. Yaz aylarında oldukça hareketli olan Riva otelleri dere kenarına kurulu konumları ile göz dolduruyor. Özellikle İstanbulluların tercih ettiği işletmeler sakin ve doğa ile iç içe bir tatil imkanı sunuyor. Ekonomik olan ücretleri ile hizmet veren tesisler üç yıldızlı ve apart oteller olmak üzere ayrılıyor.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Mudanya

Mudanya

İstanbul’un karşı komşusu Bursa’nın bu şirin ilçesi ılıman iklimi, Gemlik Körfezi’nin güneyini kaplayan...

Side

Side

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir turizm cenneti Side her yıl yerli ve yabancı binlerce...

Tüm tatil bölgeleri »

AĞVA TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ağva'yı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. agvaoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Treetops Hotel
Günay Hotel