Ağva Tatil Fırsatları
A+ A A-

Tatil Cenneti Şile’ye Ufak Kaçamaklar Yapın

Şile

İstanbul’un yakın tatil alternatiflerinden Şile; beziyle, denizi ve kumsalı, balığı ve tarihi güzellikleri ile İstanbulluların yaz kış uğradıkları tatil bölgesidir. Beldeleri ile dikkat çeken ilçe birçok tatil seçeneği ile şehir hayatından kaçmak isteyenlerin uğrak noktası.

Spor ve Doğa

Orman varlığı ile dikkat çeken şile yıllarca İstanbul’un odun ihtiyacını karşılamıştır. Buna rağmen günümüze ulaşan orman varlığı çok fazladır. Şile doğa harikası beldelerimizden biridir. 65 km. uzunluğunda bir sahil şeridine sahiptir. Bu uzun şerit üzerinde denize girebileceğiniz

Şile plajları;

  • Kumbaba,
  • Ayazma,
  • Ağlayankaya,
  • Uzunkum olarak sıralanır. 

Yakınlığı ve sunduğu doğal güzellikleri düşünüldüğünde gezi ve tatil için en iyi adreslerden biridir. Bu nedenle nüfusu yaz aylarında büyük bir artış göstermektedir.

En çok tercih edilen Şile Otelleri için tıklayın

Gece Hayatı

Eğlenceli vakit geçirebileceğiniz diğer bir dönem ise Şile Festivali zamanıdır. Şile Festivalinde bölgeye özgü her şeyi bulabilirsiniz. Festivalin amacı bölge kültürünü tanıtmaktır. Bunun yanında sahil şeridindeki restoranların ve barların sundukları canlı müzik ve dans geceleri organizasyonları ile eğlenebilirsiniz. Kafelerde de sakin zamanlar geçirip hoş sohbetler eşliğinde kahvenizi yudumlamanız mümkün.

Kültür ve Tarih

Şile tarihine göre adını güzel kokulu bir kekikten aldığı rivayet edilir. Yerleşim olarak Karadeniz’in kıyı şeridindeki birçok alan gibi çok eskilere dayanmaktadır. Bu nedenle İstanbul’un en eski tarihi buluntu alanı olarak belirlenmiştir.

Yunanlılar ardından Romalıların hâkimiyetine giren şile daha sonra Selçuklu Türklerinin eline geçmiştir. Osmanlıların uzun bir dönem, Selçuklulardan sonra hâkimiyet sürdüğü Şile; o dönemde de günümüzdeki gibi sayfiye yeri şeklinde değerlendirilmiştir. Cumhuriyetin kuruluşu ile oluşturulan ilk belediyelerdendir.

Karadeniz’in tertemiz sahilindeki kumsalları ve kendisine bağlı bulunan doğa harikası tatil köyleri ile görülmeye değerdir. Deniz turizmi dışında kültür turizmine yönelik birçok alan barındırmaktadır.

Şile Konaklama

Şile gezilecek yerler;

  • Şile Kalesi,
  • Şile Feneri,
  • Yeniköy Kilisesi,
  • Lahit mezarlar,
  • Osmanlı Hamamı,
  • Papazın çeşmesi.

Konaklama

Şile konaklama seçenekleri oldukça çeşitlilik teşkil ediyor. Butik oteller, tatil köyleri, moteller ve pansiyonlar tatilcilerin alternatiflerini oluşturuyor. Lüks otellerin de oldukça fazla olduğu bölgede bütçenize göre dilediğiniz işletmeyi tercih edebilirsiniz. Biz yine de nehirleri arasına gizlenmiş köylerinde konaklamanızı tavsiye ederiz. Göl kıyısına kurulmuş köy evi formundaki Şile otelleri de oldukça keyiflidir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Mudanya

Mudanya

İstanbul’un karşı komşusu Bursa’nın bu şirin ilçesi ılıman iklimi, Gemlik Körfezi’nin güneyini kaplayan...

Side

Side

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı bir turizm cenneti Side her yıl yerli ve yabancı binlerce...

Tüm tatil bölgeleri »

AĞVA TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site Ağva'yı tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. agvaoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتarshaweb.irپارتیشنپارتیشن اداریآموزش فروشوکیل دادگستری
Treetops Hotel
Günay Hotel